Uluslararası Gıdaya Temas Edebilir Sertifikaları

Zembu Extra Garanti

Zembu ekstra bakım garantisi içeren ürünler “Zembu Ekstra Bakım” logosu ile belirtilir. Bakım talimatnamesinde belirtilen şekilde kullanılan ürünler, açılma ve bükülmelere maksimum %15 maruz kalır ve garanti kapsamına girer. Garanti 24 aydır.

Ürününüzü kullanmaya başladıktan 12 ay sonrasında Zembu Ahşap Fabrika’sına bakım için gönderebilirsiniz zımpara ile temizlenen, yağa daldırılıp bekletilen ürünleriniz, kargo ile evinize geri gönderilir. Geliş kargosunun ücreti müşterilerimize, dönüş kargosunun ücreti Zembu’ya aittir.

Bu işlem için faturanız veya kopyasını saklayınız.

Ahşap Ürünlerimizin Bakım Talimatı
Ürünlerinizin yeni gibi kalmasını sağlamak için aşağıdaki adımları uygulayınız.

1- Her kullanımda ahşap ürününüzü sünger kullanarak ılık su ve sabun ile siliniz. Ayrıca ahşap üzerindeki kimyasal temizleyici artıklarını temiz su ve sünger ile iyice durulayınız. Ahşap ürününüzü bulaşık makinasına kesinlikle koymayınız ve suya batırıp bekletmeyiniz.

2- Ahşap ürününüzü sünger yardımı ile sildikten sonra bir havlu ile kurulayınız, kendi halinde kurumaya bırakmayınız ahşap ürün üzerinde, uzun süre su kalmamasına özen gösteriniz. Aksi taktirde ahşap malzemenin ömrü kısa olacaktır. Ayrıca renk kaybolması, açılmalara ve bükülmelere maruz kalacaktır.

3- Ahşap ürününüzün kuruyup çatlamasını engellemek için üzerine, en az ayda bir kez, gıda sınıfı mineral bir yağ sürün. Mutfağımızdaki naturel zeytin yağını, ay çiçek yağını da kullanabilirsiniz. Bir bez parçasına az miktarda yağ sürüp ahşabın üzerine uygulayın, ahşabın yağı emmesi için 3 saat bekleyin. Bu süre bitiminde ahşap üzerindeki fazla yağı temiz biz bezle kurulayarak silin.